Skip Navigation
 

Filtrace EDM

Technologie

Při takovém způsobu obrábění se nástroj (druhá elektroda ) přiblíží k obrobku na takovou vzdálenost, aby přeskočila jiskra která vytrhne z povrch obrobku malou částečku lokální roztaveného kovu . Pro zvýšení účinku, zabránění oxidace a opalování pracovní elektrody, zabránění vytvoření elektrického oblouku , lokálnímu chlazení a odplavování třísek se celý proces obrábění probíhá v kapalině (dielektrická - olej , petrolej , transformátorový olej). Velikost úbytku závisí na velikosti a intenzitě elektrického proudu, na druhu obráběného materiálu, materiálu nástroje a vlastností pracovní kapaliny. Drsnost povrchu je poměrně vysoká. Nástroj je vyroben z mosazi , mědi nebo grafitu (elektrografit, wolframová měď , grafitové kompozity ). Je možné obrábět každý vodivý materiál. Tvar nástroje je negativem tvaru vytvářené dutiny. Čili při zhotovování válcové díry je nástrojem válcová tyčinka ( drát ). Také při vyjiskřováním je nástrojem drát vhodného průměru . Zdrojem impulsního výboje je kondenzátor nebo polovodičový měnič. Výkon při obrábění oceli je cca 5000 mm 3 . min -1 . Dosahovaná drsnost povrchu Ra = 15 mm. Nástroj se přisune do blízkosti obrobku. Po každém nabití kondenzátorů přeskočí mezi nástrojem a obrobkem jiskra , která vytrhne z obrobku částečku materiálu. Proudové hodnoty jsou regulovány podle velikosti díry a druhu materiálu obrobku.

 

Použití

Technologie se používá při výrobě zápustkových dutin, průvlaků , trysek , při odstraňování zalomených nástrojů (vrták, závitník) z děr (tzv. vyjiskřováním).

Elektrojiskrové hloubení

Elektrojiskrové hloubení je založeno na kopírování tvaru nástrojové elektrody, která je tlačena do obrobku . Opakovanými výboji dochází k natavení a vystřelovala částic materiálu do prostoru mezi obrobek a nástroj . Prostor se uvolní odplavením částic a nástroj se posouvá hlouběji. Výsledný tvar otvoru vznikne okopírovanými tvaru nástrojové elektrody. Elektrojiskrové hloubení se používá při výrobě dutin zápustek, forem, průvlaků a pod.

EDM filtry jsou použity pro:   

            

Agie/Charmilles

Sodick

Taiwan

Mitsubishi

Seibu

Fanuc

Hitachi

Brother

Japax

Agie/Charmilles

Makino

Washino

Amada

 

H 15 135 N (H15135N) filtr EDM

H 15 135 N (H15135N) filtr EDM
Průmyslová filtrace»Filtrace EDM

H 15 135 N - filtry EDM pro AEG

Cena:1805.00 Koupit Detail
 

H 31 1033/21 (H311033/21) filtr MANN pro EDM

Průmyslová filtrace»Filtrace EDM

suitable for OPS-Ingersoll, paint coated (corrosion resistant)

Cena:2760.00 Koupit Detail
 
Stránky:| 1 |